BARTIN İLİMİZ VE DOĞ..


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Çar, 23 Eki 2019 ]
Toplam 7 ziyaret
1 benzersiz ziyaretçi

bartin » Bartın Doğal Güzellikleri -1 -
İnkum
Bartın şehir merkezine 14 km. uzaklıktadır.
Plajın kuzeyi Karadeniz, güneyi ise orman denizi ile çevrilidir. İnkumu ormanı bitki çeşitliliği açısından oldukça zengindir. Dolayısıyla yeşilin tonları ormana muazzam bir derinlik verir.
Gün batımında, turkuaz ve yeşil renkler üzerine düşen altın sarısı güneş ışınları, seyredenlere büyülü bir ortam sunar. Dağın zirvesinde küçük boyutta bir krater gölü vardır. Ayrıca plaja giriş noktasında hortumuyla birlikte fil ve plajın doğu kısmında geminin güvertesine benzeyen ada görüntüleri, birer doğal oluşumdur.
Belediye belgeli otel ve pansiyonların yatak kapasitesi 350 civarında olup, bu miktar ev pansiyonlarının göreceli olarak katılımı ile artmaktadır.
Sezon boyunca, restaurant, cafe, disko ve barlar, yeme içme ve eğlencesiyle turizme renk katmaktadır.

Çakraz
Tarihteki ismi kızıl manasına gelen Erythinoi'dir. Gerçekten Çakraz enteresan bir arazi yapısına sahip. Ak ve kızıl topraklar sınırın birer tarafı gibi konuşlanmış. Kırmızı toprak tarafındaki Fıstık çamlarının yeşilliği ise ayrı bir argüman.
Çakraz plajı anılan arazinin bitiminde yer almakta ve uzunluğu 1,5 km'dir. Otantik yapısından olsa gerek, bir çok Avrupalı ailelerin deniz sezonunda tercih ettikleri doğa köşesidir. Çakraz'daki yatak kapasitesi 237 olup, günübirlik donatılara haizdir.

Kurucaşile
Bartın'ın kuzeydoğu ucunda yer alan Kurucaşile, Tekkeönü ve Kapısuyu plajları; Karadeniz'in vahşi güzelliğini sergileyen doğası, temiz kumu ve sularıyla beğenilen tatil beldelerimizdir.
Bozköy
Amasra'nın doğu yönünde altın renkli bol ve derin kumların yer aldığı plajın uzunluğu 2 km'dir. Plaj arkasındaki zümrüt yeşilindeki doğal örtü, bir fon niteliğindedir. Bozköy plajı, günü birlikçilere cevap verebilecek donatılara sahiptir.

Göçkün
Göçgün plajı, Kızılkum'dan sonra en bakir yapıya sahiptir. 1,5 km. uzunluğu vardır. Günübirlik kullanım için ilgili donatılara ihtiyaç duymaktadır.
1/25.000 ölçekli Kıyı Yerleşim Planı'nda, plaj yakınına olmak üzere, UNESCO ve 23 Nisan Çocuk Parkı önerilmiştir.

Editör Bilgileri

KBB UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

blizzard-entertainment
diablo3
ubisoft
kristof-kolomb
honore-de-balzac
mardin_katliami
tamiller

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi