BARTIN İLİMİZ VE DOĞ..


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Çar, 23 Eki 2019 ]
Toplam 42 ziyaret
4 benzersiz ziyaretçi

KORUMA ALTINA ALINMIŞ BİTKİ VE HAYVAN TÜRLERİ

Hasankadı beldesinde Bern sözleşmesi gereği koruma alınmış bitki türü bulunmamaktadır. Ancak yapılan araştırmalarda;

Hasankadı yöresinde; Abies nordmanniana subsp. Bornmulleriana,bitkilerin varlığı tespit edilmiştir.

Hasankadı Beldesi sınırları içerisinde bir adet koruma ormanı (muhafaza ormanı) bulunmaktadır. Bunlar Günye Hasankadı ormanlarıdır. Günye Hasankadı ormanı 35 hektar. alan kaplamaktadır. Orman tahribatıyla ortaya çıkan sellerin önlenmesi amacıyla koruma ormanı ilan edilmiştir.

Binlerce yıl boyunca süre gelen andropojenik (insan etkisi)etkilerle doğal alanlarda yaşayan hayvanların habitatları gitgide sınırlanmış,yaşama alanları daraltılmıştır.Özellikle yerel memeli türleri ile diğer fauna elemanları daha uygun yaşama ortamlarına çekilmektedirler.
Yanlarında (*) ile gösterilen türler belli zamanlarda avlanılmasına izin verilen türlerdir.Yanlarında(**) ile gösterilen türler Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av Yaban Hayatı Genel Müdürlüğünün 1996/1997 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı ile koruma altına alınmıştır.
Yanlarında yıldız ile gösterilen türler belli zamanlarda avlanılmasına izin verilen türlerdir.Yanlarında iki yıldız ile gösterilen türler Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av yaban Hayatı Genel Müdürlüğünün 1996-1997 av dönemi merkez av komisyonu kararı ile koruma altına alınmıştır.

Editör Bilgileri

KBB UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

blizzard-entertainment
diablo3
ubisoft
kristof-kolomb
honore-de-balzac
mardin_katliami
tamiller

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi